Atletico Madridi dhe Sevilla – Shiko ketu ndeshjen

Atletico Madrid do të luajë sonte kundër Sevillas në kuadër të La Ligës spanjolle. Skuadra e Diego Simeones ka startuar shumë mirë këtë sezon në La Liga dhe vazhdon të jetë e para me një pikëdallim me prej një pikë me Real Madridin por që ka tri ndeshje më pak të zhvilluara.

Megjithatë, sonte ata do ta kenë përballë Sevillën e cila ka ditur të befasojë disa skuadra të mëdha sivjet. Nga fillimi për Atletico Madridin ka startuar sot në sulm Luis Suarez dhe Correa, derisa në bankë është Joao Felix.

Në anën tjetër për Sevillën ka startuar sulmuesi në formë En Nesyri bashke me Suso dhe Ocampos.

Shiko ketu ndeshjen – LIVE