VIDEO/ Milani mposht Torinon pas ekzekutimit të penalltive dhe kalon në çerekfinale të Kupës së Italisë

Ndeshja mes Milanit dhe Torinos doli të jetë e fortë, duke bërë që fituesi të dihet vetëm pas penalltive, pasi 90 minuta dhe koha shtesë u mbyllën baras.

Mbeti qe penalltitë të vendosin për fituesin, ku dolën të jenë mjaftë interesante. Në fund penalltitë i buzqeshën Milanin, pasi Thomas Rincon i Torinos ishte ai që gaboi.

Milani kalon në çerekfinale, ku do të ndeshet me fituesin e ndeshjes Inter – Fiorentina.