Atletico Madridi dhe Chelsea – Shiko ketu ndeshjen

Atletico Madrid – Chelsea është njëra prej ndeshjeve më interesante të fazës së parë të eliminimit direkt në Ligën e Kampionëve. “Los Colchoneros” po kalojnë nëpër një formë tejet të mirë në LA Liga, andaj do të synojnë që edhe në Champions të jenë “arrë e fortë” për secilin kundërshtar

Arena Nationala në Bukuresht të Rumanisë është vendi ku do të zhvillohet sfida e parë e 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve, ndërmjet Atletico Madridit dhe Chelseat. Të dyja skuadrat kanë mungesa për këtë sfidë, megjithatë do të përpiqen që të nxjerrin rezultat sa më të mirë para takimit në Stamford Brdige.

Do të kemi edhe një përballje taktikash ndërmjet trajnerëve Diego Simeone dhe Thomas Tuchel, të cilët tashmë i kanë idetë e tyre për lojtarët që do t’i inkuadrojnë në fushë.

Shiko ketu ndeshjen – LIVE