Barcelona dhe Cadizi – Shiko ketu ndeshjen

Barcelona do kërkojë hakmarrjen ndaj skuadrës së Cadiz CF në kuadër të xhiros së 24-të të La Ligas. Cadizi e kishte mundur Barçën në ndeshjen e parë në dhjetor të këtij viti.

Lionel Messi pritet të thyejë rekordin e Xavit dhe të bëhet lojtari me më së shumti paraqitje në La Liga në historinë e Barcelonës. Roberto, Araujo, Coutinho dhe Ansu Fati ende mungojnë për Barcën.

Ndërsa, Pique është rikthyer në skaudër. Barcelona kërkon që ti afrohet dhe të shfrytëzojë gabimin e Atletico Madridit të cilët u mposhtën nga Levante dhe janë vetëm pesë pikë larg por që “Blaugranët” kanë një ndeshje më pak.

Shiko ketu ndeshjen – LIVE