Juventusi dhe Crotone – Shiko ketu ndeshjen

Juventus do të luan sonte kundër Crotone në Allianz Stadium, në një përpjekje për të mbajtur gjallë shanset e tyre për të mbrojtur titullin. Ekipi i Andrea Pirlos aktualisht janë në vendin e gjashtë në tabelen e Serie A me 42 pikë nga 21 ndeshje.

Juventusi tani është 11 pikë prapa udhëheqësit të ligës Interit, por me dy ndeshje më pak te zhvilluara. Zonja e Vjetër pas humbjes me rezultat 1-0 kundër Napolit në xhiron e kaluar në kampionat dhe humbjes në Ligën e Kampionëve kundër Portos, dëshirojnë tu rikthehen fitoreve.

Nga ana tjetër, Crotone është në fund të tabelës së Serie A me vetëm 12 pikë nga 22 ndeshje. Asnjë skuadër nuk ka humbur më shumë ndeshje (16) sesa Crotone këtë sezon. Crotone ka arritur vetëm një fitore nga gjashtë ndeshjet e fundit në kampionat.

Shiko ketu ndeshjen – LIVE