Lazio dhe Bayern Munichu – Shiko ketu ndeshjen

Lazio është nikoqir i Bayern Munichut në sfidën e parë të 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve që zhvillohet në Stadio Olimpico të Romës.

Lazio e Vedat Muriqit do të ketë punë jashtëzakonisht të vështirë në 1/8-ën e finales së Ligës së Kampionëve.Biancoçelestët do të luajnë përballë kampionit aktual gjerman dhe njërit prej favoritëve, Bayernit të Mynihut. Mediat e huaja kanë publikuar formacionet e mundshme të të dyja palëve për takimin që ia fillon nga ora 21:00.

Biancocelestët do të përpiqen të japin maksimumin për të nxjerrë rezultat pozitiv përballë kampionit në fuqi. Trajnerët Simone Inzaghi dhe Hans-Dieter Flick i kanë analizuar taktikat me të cilat do ta zhvillojnë takimin.

Shiko ketu ndeshjen – LIVE